Symantec Backup Exec 2012 – Kurulum Ayarları

Kerem Şuğle 01 Mayıs 2014 1
Symantec Backup Exec 2012 – Kurulum Ayarları
  • Sumo

Merhaba bu makalemde sizlere Symantec Backup Exec 2012 programının kurulumunu anlatacağım Backup Exec 2012 yılının ikinci çeyrek diliminde çıkıp piyasada oldukça rabet gören bir ürün durumundadır bunun başlıca nedenlerinden biride live backup alabilmesidir.( Bu kısımda bilgiye devam et )

Evet şimdi ürün kurulumuna geçelim;

Symantec Backup Exec 2012’bizi bu şekilde karşılar kurulumdan önce pre-installation yapmanızda fayda var.

Evet bende kurulacak makinede herhangi bir hata bulmadı bu bölümde ( ! ) ile verilen bilgilere dikkat etmekte fayda var. Artık kuruluma geçe biliriz.

Installaton dediğimizde karşımıza çıkan ekranda Backup Exec’in Agent’ini mi yoksa kendisini mi kurmak istediğimizi belirtiyoruz.

“Allow Backup Exec to collect Usage Information” ı seçmek size kalmış ama ben seçerek devam ediyorum.

Custom seçmemiz için şuan için bir neden yok bu yüzden Typical seçiyoruz.

 

Backup Exec genel kurulum ayarlarını kontrol edip devam ediyoruz.

Backup Exec lisans ve lisanlarımız varsa bu ekranda girişini yapıyoruz 60 gün demo olarak kullanma hakkımız bulunmakta ki bu şekilde devam edicez.

Bu bölümde Domain Admin yetkisine sahip bir account girişi yapıyoruz, giriş yaptığımız hesabın şifresinin değişmesi sıkıntı yarattığı için sabit bir hesap yaratıp bunun üzerinden yürümekte fayda var.

Bu adımda agent’ının kurulacağı sunucularımıza agent deploy işlemini yapabiliriz ama bu işlemi bu aşamada yapmamakta fayda var.

Kurulum adımlarımız tamamlanıyor ve kuruluma başlıyoruz kurulum yapmış olduğunuz sunucuya göre süre değişmekle beraber ortalama 10 dakkika sürmekte.

Evet görüldüğü gibi kurulum adımlarımız tamamlandı bir sonraki makalede Backup Exec 2012 İlk ayarlarını anlatacağım.

One Comment »

Yorum Bırak »