Windows 8 – Resimli parolayla oturum açmak

recepalgul 10 Mart 2013 0
  • Sumo

 

Resimli Parolayla Oturum Açmak;

Bilgisayarda oturum açma yönteminizin bile daha kişisel olması için Windows 8 ve Windows RT’de resimli parola kullanabilirsiniz. Resmi ve üzerine çizeceğiniz şekilleri seçtiğinizden, kombinasyonlar sonsuzdur. Resimli parola korsanlara karşı geleneksel paroladan kesinlikle daha güvenlidir. Resimli parolayı parmağınızla doğrudan dokunmatik ekrandan çizebilir veya şekilleri çizmek için fare kullanabilirsiniz.

Şu şekilde ayarlayabilirsiniz:

  • Ayarlar düğmesi‘nden, Bilgisayar ayarlarını değiştir’e ve Kullanıcılar’a dokunun veya tıklatın.
  • Oturum açma seçenekleri altında, Resimli parola oluşturun’a dokunun veya tıklatın, ardından ekrandaki yönergeleri izleyin.

Aklınızda tutmanız gereken ipuçları:

  • Resimli parolayı gerekenden daha zor yapmayın. Fotoğrafı basit tutun, akılda tutması ve çizmesi kolay şekiller seçin. Örneğin, aynı anda bahçe bulunan bir karedeki tek bir laleye dokunmaktansa, en sevdiğiniz evcil hayvanınızın yakın çekim fotoğrafını çizmek daha kolay olacaktır.
  • Resimli parola üç hareketle sınırlıdır ve daire, düz çizge ve dokunuş birleşiminden oluşmalıdır. Resimli parolanın basit olması iyi olacaktır. Bir şehrin ufuk çizgisini takip etmektense bir kişinin burnuna dokunmak daha kolay olacaktır.

 

 

Yorum Bırak »