Outlook 2013

recepalgul 05 Nisan 2013 0
  • Sumo


 

 

Outlook 2013 – E-postalarınızı, Ajandanızı, Kişilerinizi ve Yapılacak İşlerinizi Yönetin

Outlook, günlerinizin kontrolünü size verir. Outlook; iletişim kurmanız, ajandanızı ve yapılacak işlerinizi yönetmeniz, işinizi en hızlı şekilde bitirmek için ihtiyacınız olan bilgiyi bulmanız için başvuracağınız tek yerdir. Outlook ile tüm e-posta hesaplarınızdan e-posta ve dosya gönderebilir, aradığınız bilgiyi içeren ileti ve ekleri çabucak bulabilirsiniz. Üstelik Outlook şimdi her zamankinden daha sosyal: Geliştirilmiş LinkedIn ve Facebook bağlantısı, kişileriniz hakkında fazla bilgiye tek noktadan ulaşmanızı sağlıyor.


Resim-1

İletişim kurun

Sizin için önemli kişiler ve gruplarla hızlıca bağlantı kurun ve dosya paylaşın.

Satır içi yanıtlar: E-postayı tek tıklamayla yanıtlayın ve hızlı yanıtları listenize işleyin. Böylece önemli işlere daha kolay odaklanabilirsiniz.

Animasyon: E-posta, takvim ve görevler arasındaki yumuşak geçişler içeriği anlamanızı sezgisel olarak kolaylaştıracaktır.

Gezinti çubuğu: Daha az yer kaplayan bir gezinti çubuğu ile e-posta, takvim, kişi ve görevlere kolayca erişin.

Şerit: İhtiyacınız olduğunda Şerit’i görün, ihtiyaç duymadığınızda gizleyin.

Sosyal bağlayıcılar: İletişim kurduğunuz kişilerin sosyal güncellemelerini takip edin. LinkedIn, Facebook ve diğer güncellemeler otomatik olarak derlenir. Böylece görüşmeye başlamak veya görüşmeyi yönlendirmek için doğru bilgilere sahip olursunuz.

Exchange ActiveSync desteği: Exchange ActiveSync’i kullanarak Outlook’u bağlayın ve birçok popüler e-posta sunucusu ve servis üzerinden anında ilet tabanlı e-postalarınıza, randevularınıza ve kişilerinize erişin.

Site posta kutuları: Ekibinizdeki herkes için tek bir klasör, takvim ve görev listesi oluşturun. Outlook, Exchange ve SharePoint’in güçlerini birleştirerek, bir ekip projesine bir e-posta klasörü atayabilir ve ekipteki herkese o klasöre erişim izni verebilirsiniz. Ekip e-postaların ve ilgili belgelerin bağlantılarını depolayın, ekip iletişimini yoldayken bile sürdürün.

Yönetin

Hayatınızı daha kolay organize etmenizi sağlayan araçlarla e-posta ve ajandanızın kontrolünü ele alın.

Peek’ler: Ekran değiştirmeden veya içerikten ayrılmadan planınıza, belli bir randevuya veya e-posta yazdığınız kişiye ait ayrıntılara göz atın.

Kişiler Kartı: Çok sayıda kişiyi saydam bir şekilde tek görünümde bir araya getirdik, dikkat dağıtıcı çift kayıtları azalttık ve sosyal içerik sunmaya başladık.

Çoklu e-posta hesapları: Hotmail ve üçüncü parti web postaları da dâhil olmak üzere tüm e-postalarınızı tek bir yerden görün, oluşturun ve yanıtlayın; tıpkı telefonunuzda yaptığınız gibi. Hiçbir şey indirmenize veya eklenti yüklemenize gerek yok. Outlook artık diğer e-posta ve takvimlerinize doğrudan bağlanabiliyor.

Takviminizi paylaşın: Toplantı saati belirlemeyi kolaylaştırmak için, takviminizi başkalarına da görünür kılın.

Exchange Hızlı Erişim: Gücünü Exchange’den alan Outlook ile yeni e-postaları daha hızlı görün.

Eşitleme sürgüsü: Ne kadar e-postanın sabit diskinizde depolanacağını seçebileceğiniz bu kolay yöntemle disk alanınızı kontrol altında tutun.

Yan yana Office:
Outlook 2013′ü diğer Office sürümünüzün yanına kurun, testleriniz sırasında mevcut eklentileriniz ve deneyiminiz etkilenmesin.


Resim-2 – Peek’ler, mevcut görünümden ayrılmadan önemli bilgileri görmenizi sağlar.

Bulun

Doğru kararı en hızlı şekilde verebilmek için ihtiyaç duyduğunuz önemli bilgileri bulun.

Arama: İhtiyaç duyduğunuz bilgiye hızlıca bulun. Aradığınızı bilgiyi hızlıca bulmak için e-postalarda, eklerde, takvim randevularında ve kişilerde arama yapabilirsiniz.

Posta İpuçları: Önemli bilgileri e-postanızı göndermeden önce öğrenin. Posta ipuçları, birisi ofis dışında olduğunda, dosya eklemeyi unuttuğunuzda, kurum dışına bilgi göndermeye çalıştığınızda ve daha birçok durumda daha siz iletiyi göndermeden size haber verir. Posta ipuçları size zaman kazandırır, hata yapmanızı önler ve e-postanız için gereken doğru kişiyi bulmanızı hızlandırır.


Resim-3
– Görüşme görünümü, konuyla ilgili tüm iletileri çabucak gösterir.

İlke ipuçları: Bir hata yapmadan önce, şirketinizin bilgi ilkeleri konusunda kolayca hatırlatmalar alın. İlke ipuçları, e-postanızda belli bir ilkeye bağlı bilgiler bulunduğunda sizi uyararak gönderdiğiniz bilgi konusunda doğru kararı vermenize yardımcı olur. (Yeni, Exchange gerektirir.)

Hızlı filtreler ve bağlam komutları: Tek tıklamayla bağlama ulaşın: Bugün, gelecek veya gelecek yıl neler olacağını anında görün. E-postaları gönderene sıralayın, yanıtlayıp yanıtlamadığınızı görün veya doğrudan okumadıklarınıza gidin. E-postaları kolayca dosyalayın, işaretleyin veya silin.

Yalın görünüm: Yalın, temiz bir görünüm alanında daha fazla bilgiyi görün.

Hava durumu çubuğu: Takviminizde gezinirken gününüzü veya seyahatinizi daha rahat planlamak için hava durumunu da görün.

 

Yorum Bırak »