Microsoft Server 2012 Lansmanı Türkiye’de de Gerçekleşti

Mücahid AKÇAY 06 Eylül 2012 0
  • Sumo

ABD’deki lansmanının ardından bir gün sonra Microsoft Türkiye’nin İstanbul’da düzenlediği özel bir zirvede tanıtılan Windows Server 2012 bulutun gücünden faydalanıyor. 15 yılı aşkın süredir bulut hizmetlerine yatırım yapan Microsoft, Windows Server 2012’yi, 200’ün üzerinde bulut hizmeti sunan yüz binlerce sunucudan güç alarak tasarladı.

Windows Server 2012’nin tanıtımının yapıldığı zirvenin açılışını gerçekleştiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Microsoft Türkiye olarak kurumlarımızın hem Türkiye hem de dünya çapında rekabet güçlerini artıracak yeni ürün ve hizmetleri tüm dünya ile aynı anda sunabilmek için çalışıyoruz. Bugün burada tanıtımını yaptığımız Windows Server 2012 bunun en güzel örneklerinden biri. ABD’de gerçekleştirilen global lansmanın hemen ertesi gününde Windows Server 2012’yi Türkiye’ye getirebildiğimiz için çok mutluyuz. Bu etkinlik dünyada sadece 10 ülkede gerçekleştiriliyor. Kurumlarımızın karlılık ve verimliliğini artıracak yenilikleri Türkiye’ye taşımaya devam ederek iş ortaklarımızla birlikte verdiğimiz danışmanlık ve destek hizmetleriyle her zaman onların yanında olacağız. Bu önemli lansmanımızda bizleri yalnız bırakmayan iş ortaklarımız HP, IBM ve Netapp’e bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim” dedi.
Tamer Özmen’in ardından söz alan Microsoft Global Sanallaştırma ve Bulut Stratejileri Direktörü Edwin Yuen, “Microsoft olarak, en yaygın kullanılan işletim sistemlerindeki, uygulamalardaki ve bulut hizmetlerindeki mirasımız ve tecrübemizle, Windows Server 2012 ve Windows Azure temelli bulut işletim sistemini sunuyor ve kurumların sınırları olmayan bir veri merkezine kavuşmalarını sağlıyoruz. Windows Server 2012, depolama, ağ oluşturma, sanallaştırma ve otomasyon yeteneklerini geliştirip geleneksel olarak ayrı duran bu teknolojileri bir araya getirerek sunucu işletim sistemi tanımını tümüyle değiştiriyor. Windows Azure ve System Center ile birlikte Windows Server 2012 müşterilere özel, barındırılan ve genel bulut ortamlarında uygulamaları ve hizmetleri yönetme ve sunma gücü sağlıyor” diye konuştu.

Yorum Bırak »