Exchange 2010 Management Console Failed

Ergün Yıldırım 12 Haziran 2012 2
  • Sumo

EXCHANGE MANAGEMENT CONSOLE FAILED  ÇÖZÜMÜ

Merhaba bu makalede size Exchange Management Console çalışmazsa yapılacak işlemlerden biraz bahsedeceğim. Öncelikle Exchange Management Consol’u açtığınızda karşınıza aşağıdaki resimde görünün hata çıkarsa yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağım.

1.Adım : Exchange management console çalışmadığı durumlarda iis üzerinde bulunan virtual directoryleri sıfırlamamız grekmektedir. Bu yüzden öncelikli olarak Internet Information Services Manager kısmına gitmemiz gerekir. 

2.Adım:   Bu kısımda eğer powershell vitual directoriyde problem olursa exchange mangement consol başlangıçta Kerberos authentication denetimini gerçekleştiremeyeceği için hata verecektir. Bu hatayı gidermek için powershell üzerinde SSL settings tabanında  Ruguire SSL kaldırıp Client Certificaties kısmında Accept kısmını işaretleyip Aplyy diyoruz.

3.Adım: Diğer adımları tamamladıktan sonra Başlat (Start) Çalıştır (Run) kısmına gelerek iis servisimizi yeniden başlatmamız gerekir. Bunun için iisreset /noforce komutunu kullanıyoruz.

4.Adım: IIS’i restart ettikten sonara tekrar exchange management consol ’u çalıştırıyoruz ve Problemin ortadan kalktığını göreceğiz.

2 Comments »

  1. Faik GENÇ 01 Ağustos 2012 at 08:25 - Reply

    Ergün abi, çok güzel makale olmuş, Ellerine Sağlık..

  2. Ferdi Tiyek 30 Eylül 2012 at 21:22 - Reply

    Hocam,

    Anlatım için Teşekkürler ..

Yorum Bırak »